Κυριακή 27 Απριλίου 2014

Πανηγυρικά στα σαλόνια της Α΄ Ερασιτεχνικής η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος-Νίκη με αγγλικό σκορ για τον Αγροτικό Αστέρα-Έχασε 3-0 η Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου

*Με νίκη γιόρτασε την άνοδο  στα σαλόνια της Α΄ Ερασιτεχνικής η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος αφού επικράτησε στο Δελβινάκι της Ζωοδόχου με 2-0.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ 2013-14
*Με νίκη εκτός έδρας με αγγλικό σκορ ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Αγροτικός Αστέρας αφού επικράτησε στο Πετσάλι του Δαβάκη με 4-6.
Ο προπονητής Τάκης Νάκας παρέταξε την ομάδα με πολλούς νέους παίχτες, με αποτέλεσμα να γίνονται  πολλά αμυντικά λάθη και οι γηπεδούχοι με γκολ στο 15΄ και στο 20΄ να προηγούνται με 2-0.
Στο 27΄ ο Ντρουμπάλης είχε δοκάρι και στο 37΄ ο Χαρίσης Αλ. μείωσε σε 2-1.
Στην επανάληψη ο προπονητής έκανε δυο αλλαγές περνώντας το Μήτση στο κέντρο και τον Ζότα Δ. τερματοφύλακα και τον τερματοφύλακα στο κέντρο!
Ο Αστέρας ανέβασε στροφές, παρουσίασε το γνωστό του καλό πρόσωπο και στο 55΄ ισοφάρισε με τον Τσίτο!
Ο  Ντρουμπάλης με απευθείας φάουλ έκανε το 2-3 στο 58΄ ενώ δοκάρι είχε στο 60΄ ο Χαλιγιάννης.
Στο 64΄ ο Χαρίσης Αλ. έκανε το 2-4 και τρία λεπτά αργότερα ο Χαρίσης Θ. το 2-5.
Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα αμυντικά λάθη του Αστέρα και μείωσαν σε 4-5 στο 72΄ και το 76΄.
Ο Σκόρδος  Κ. στο 85΄ έγραψε το τελικό 4-6.
Ο Αστέρας αγωνίστηκε τα τελευταίο δεκάλεπτο με δέκα παίχτες καθώς αποχώρησε τραυματίας ο Μπίλας.