Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

«Τυφώνας» ο Α.Σ. Καλπακίου φιλοδώρησε την Αμφιθέα με επτά (7) γκόλ!!! - Έχασε ο Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος από την πρωτοπόρο Θύελλα Ελεούσας (2-0) -Διπλό που τον κρατάει σε επαφή με την κορυφή ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά

*Ένα ακόμα βήμα για την επάνοδο στην Α' Ερασιτεχνική έκανε ο Α.Σ. Καλπακίου, συντρίβοντας αυτή τη φορά την ομάδα της Αμφιθέας.
Για τους νικητές από δυο τέρματα σημείωσαν οι Μωυσιάδης, Νταλάκας, Κατσαβριάς, ενώ ένα γκολ σημείωσε ο Ηλίας Κατσής.

*Σπουδαίο διπλό που τον κρατάει σε επαφή με την κορυφή πέτυχε ο Αγροτικός Αστέρας απέναντι στην αξιόλογη ομάδα του Α.Π.Ο. Δαβάκη.
Οι νικητές προηγήθηκαν στο 10΄ με τον Χαρίση Θ..
Άμεση ήταν η αντίδραση των γηπεδούχων που ισοφάρισαν μετά από αδράνεια της άμυνας του Αστέρα στο επόμενο λεπτό.
Στη συνέχεια ο Αγροτικός Αστέρας ανέβασε την απόδοση του και ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ στο 17΄ με το Χαρίση Θ.
Ο ίδιος παίχτης έχασε δυο κλασικές ευκαιρίες για να ανεβάσει το δείκτη του σκορ.
Στην επανάληψη ο Αγροτικός Αστέρας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 60΄ έκανε το 1-3, με το Σαδεδίν, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.