Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012

Super League: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα 2 - 1

Ο Σολάκης στις καθυστερήσεις σημάδεψε σωστά και ο Αστέρας Τρίπολης, πήρε τη νίκη (2-1) απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Χούλι κάνει κάθετη στον Ράγιος και εκείνος προσπαθεί να κάνει κάτι σαν σέντρα σουτ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Κηπουρού για το 1-0.
Στο 24' ο ΠΑΣ Γιάννινα ζητάει πέναλτι. Ο Αργυρόπουλος «σπρώχνει» τον Ζαραδούκα, ίσως θα έπρεπε να δείξει το σημείο του πέναλτι ο διαιτητής.
Μια, δύο, τρεις οι ευκαιρίες που έχασε ο Αστέρας, πληρώθηκαν και με το παραπάνω.
Ο Μπεσέρα κάνει γύρισμα, η μπάλα κοντράρει στον Αργυρόπουλο και καταλήγει στα δίχτυα γράφοντας το 1-1.
Ωραίο γκολ από τον "γερόλυκο" Σολάκη στις καθυστερήσεις με γυριστό στην κίνηση έπειτα από σέντρα του Αργυρόπουλου.
Μεγάλη ευκαιρία για τα Γιάννενα στο 93΄ ο Λίλα πήρε την πρώτη κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μπεσέρα, η μπάλα έφτασε στο κεφάλι του Μιχαήλ ο οποίος από τα 6 μέτρα την έστειλε άουτ!
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάκης Τσιώλης): Χακόμπο, Αργυρόπουλος, Πουλίδο, Κουρμπέλης, Φορμίκα (46' Σολάκης), Ουσέρο, Χουανίτο, Πιπίνης, Ράγιος, Χούλι (58' Μπακασέτας), Περόνε (69' Έγκον).
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Πάντος, Βάντερσον (33' Μπακαγιόκο), Πατσατζόγλου, Ντάσιος, Λίλα, Ζαραδούκας (74' Μιχαήλ), Σκούφαλης, Μπεσέρα, Γεωργίου, Βίλα (68' Τζάνης).