Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

Πεντάρα ο Α.Σ. Καλπακίου-Έχασε ο Αγροτικός Αστέρας από τον βούρκο του γηπέδου και τον διαιτητή - «Στραβοπάτησε» στο Δελβινάκι η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτου

*Ένα ακόμη τρίποντο στην πορεία για την άνοδο για τον Α.Σ. Καλπακίου εναντίον του Π.Α.Ο. Ασβεστοχωρίου με σκορ 5-0.
Το Ασβεστοχώρι μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και στα πρώτα λεπτά απείλησε με δύο σουτ.
Στη συνέχεια, όμως, οι παίκτες του Καλπακίου ανέβασαν την απόδοσή τους πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό τους.
Το σκορ άνοιξε με σουτ στο 14', ο Ανδρέας Γόγολος.
Στο 37' ο Κατσαβριάς έκανε το 2-0.
Στην επανάληψη ο Νταλάκας με δυο προσωπικά του τέρματα στο 66' και 80' αντίστοιχα, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.
Το τελικό 5-0 έκανε στο 83' με σουτ ο Ηλίας Τάτσης.

* Ο αγώνας έγινε σε έναν άθλιο αγωνιστικό χώρο που θύμιζε βάλτο, παρά γήπεδο.
Σε μια φάση έξω από την περιοχή του Αγροτικού Αστέρα και ενώ έγινε επιθετικό φάουλ, ο διαιτητής το έδωσε ανάποδα.
Μετά την εκτέλεση, σύγχυση στην περιοχή και ο Μπίκας με αυτογκόλ έκανε το 1-0.
Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές της Ζωοδόχου σημείωσαν άλλα δύο τέρματα για να γίνει το τελικό 3-0.
Κακή η διαιτησία του Σιαμέτη, με πολλά φάλτσα σφυρίγματα.