ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2012
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΑΛΠΑΚΙ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 3 - 5
Μεγάλη νίκη πέτυχε το Πέραμα επί του Καλπακίου με το εκπληκτικό 3-5. Έγινε ένα πολύ όμορφο ματς, με πολλές φάσεις και πολλά γκολ.

Το σκορ άνοιξε στο 20΄ ο Σήτος μέσα από την περιοχή (0-1), ενώ στο 25΄ ο Μάντης έκανε δύο τα τέρματα μετά το πέναλτι που κέρδισε ο Στάθης (0-2). Στο 38΄ ο Συμεωνίδης πέτυχε ένα γκολ «από άλλον πλανήτη» με εκπληκτικό βολέ από τα 40 μέτρα κάνοντας το 0-3.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και πέτυχαν την μείωση στο 52΄ όταν ο Χολέβας μπήκε στην περιοχή και με σουτ από το ύψος του πέναλτι σημείωσε το 1-3. Στο 60΄ ο Τζιάλλας με μακρινό σουτ έκανε το 1-4, ενώ στο 85΄ ο Τσουμάνης μετά από κόντρες, από πολύ κοντά πέτυχε το 2-4. Στο 87΄ ο Τζώρτζης διαμόρφωσε το 2-5 για το Πέραμα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Κατσαβριάς διαμόρφωσε το τελικό 3-5 για το Καλπάκι.
Κόκκινη δέχτηκε στο 85΄ ο Παπακώστας Κ. Διαιτήτευσε ο κ. Κύρκος (Πασχάλης - Καραλής).
ΚΑΛΠΑΚΙ: Τσόλας (11΄λ.τρ. Παπακώστας), Δάρδας, Ηλίας (89΄ Δελημήτρος), Τσουμάνης Κ., Παπαναγιώτου, Τσουμάνης Π., Δήμητσας, Φουνταράς (46΄ Παπακώστας), Κατσαβριάς, Βαζάτης
ΠΕΡΑΜΑ: Γκουγιάννος Α., Συμεωνίδης (60΄ Ντόβας), Τζάλλας, Τζώρτζης, Τσιρώνης, Σήτος, Μαντης (50΄ Γκάγκαλης), Ζήσης, Ριστάνης (50΄ Στάθης), Γιαννόπουλος, Μόσχος.