Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019

Επιστροφή στις νίκες για τον Αγροτικό Αστέρα (Α.Ο. Κόντσικας-Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά 0-3)

*Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Αγροτικός Αστέρας αφού επικράτησε το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο της Κόντσικας της τοπικής ομάδας  με 0-3 για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Hall of Brands  Α΄ ερασιτεχνικής.
Πάρα τις πολλές ευκαιρίες που είχε η ομάδα του Αγροτικού Αστέρα δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα και το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0.
Στην  επανάληψη οι παίχτες του Αλέκου Τάτση μπήκαν αποφασισμένοι για την νίκη και στο 65΄ ο Γκόνης Πέτρος με σουτ έκανε το 0-1.
Ο ίδιος παίκτης στο 83΄ σούταρε, ο Γιαμβριάς Αντώνιος έδιωξε σε πρώτο χρόνο και στην επαναφορά με νέο σουτ έκανε το 0-2.
Στις καθυστερήσεις ο Αγροτικός Αστέρας κέρδισαν πέναλτι όταν ο Ζέκιος Αλέξανδρος ανέτρεψε τον Αλεξίου Βασίλη.
Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο ίδιος κάνοντας το τελικό 0-3