Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018

Μοιράστηκαν τους βαθμούς Α.Ο. Σταυρακίου και Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος (1-1)-Στο 1-1 Αετός Πρωτόπαππας με την Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

*Στο γήπεδο Λέανδρος Καμηνάς ο Α.Ο. Σταυρακίου φιλοξένησε την Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 για την  4η  αγωνιστική του Α΄ Ομίλου της  MAISON της Β΄ ερασιτεχνικής.
Μοιρασμένα  τα  ημίχρονα για τις δυο ομάδες, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο, και την  Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος να ανεβάζει την απόδοσή της στο δεύτερο.
Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για πέναλτι στο 24΄ σε ανατροπή του Στέφανου από τον Μανώλη.
Ο Α.Ο. Σταυρακίου άνοιξε το σκορ στο 39΄ με τον Σοφία που πλάσαρε εύστοχα τον Γέρακο Δημήτρη για το 1-0.
Στο 83΄ ο Τσαραώσης Ευάγγελος σέντραρε από δεξιά, ο Χαρίσης Ιωάννης πήρε την  κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε σε σώμα αμυντικού και έφτασε στον Μπαζώρα που με προβολή έγραψε το τελικό 1-1.
Στις καθυστερήσεις εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπαζώρα η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και βγήκε άουτ.
Α.Ο. Σταυρακίου 2009:
Γκάτζιος, Βούλγαρης, Ζάγκας  Θωμάς, Μανώλης Γεώργιος, Τσιούρης, Γκεσούλης (Μιχαήλ 62'), Καλογιάννης, Κολιούσης Θωμάς, Σιάκας (Κατσίλας 75'), Γιαννόπουλος, Σοφίας Ελευθέριος
Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος:
Γέρακος Δημήτριος, Ντότης (Σταματόπουλος 61'), Μούτας, Ναθαναήλ Λ., Καπρινιώτης Ευστράτιος, Μυριούνης  Σταύρος, Μπαζώρας, Κασίμης Μάριος (Ναθαναήλ Νικήτας, 71'), Χαρίσης Ιωάννης, Στεφάνου  (Κλεισούρας 78΄), Ζενέλης Πάτροκλος (Τσαραώσης Ευάγγελος 40΄)
*Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η Αναγέννηση  Κεφαλόβρυσου από το γήπεδο Νεοχωρίου το απόγευμα της Κυριακής αφού ήρθε ισόπαλη με τον Αετό Πρωτόπαππας με 1-1, για την 4η αγωνιστική του Α΄ Ομίλου της  MAISON της Β΄ ερασιτεχνικής.
Ο Αετός άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ του Γκορίτσα Παναγιώτη.
Συγκεκριμένα ο  Κώτσης σούταρε ο Πότσης απέκρουσε, αλλά η μπάλα βρήκε στον Γκορίτσα Παναγιώτη και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0 των γηπεδούχων.
Η Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου ισοφάρισε με συρτό σουτ του Καραμάνη Αλέξανδρου.