Κυριακή 26 Αυγούστου 2018

ΑΕΚ- ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Η ΑΕΚ με γκολ των Εσεκιέλ Πόνσε και Μάρκο Λιβάγια νίκησε 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και μπήκε με το "δεξί" στη Super League.

Η Ένωση κέρδισε 2-0 τον ΠΑΣ στο ΟΑΚΑ, παίζοντας όμορφο και χορταστικό ποδόσφαιρο.
Η ΑΕΚ από την αρχή του παιχνιδιού πήρε το πάνω χέρι στο ματς και ο ΠΑΣ περιορίστηκε πολύ στο δικό του μισό του γηπέδου.
Όσο για τον ΠΑΣ, μέχρι και το 37' που δέχθηκε το γκολ, δεν είχε απειλήσει καθόλου την εστία του Μπάρκα και δεν είχε πάρει τίποτα περισσότερο επιθετικά, από δυο κερδισμένα κόρνερ.
Μόλις δυο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η ΑΕΚ έκανε το 2-0 και ουσιαστικά "τελείωσε" το παιχνίδι.

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Τσόσιτς, Λαμπρόπουλος, Μπακάκης, Λόπες, Γαλανόπουλος, Άλεφ, Μπακασέτας, Γκάλο (73’ Κλωναρίδης), Πόνσε (68’ Γιακουμάκης), Λιβάγια (64’ Μάνταλος).
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελίδης, Νικολιάς, Αποστολόπουλος, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Τσικάρσκι, Ξυδάς, Κάστρο (61’ Τζημόπουλος), Κακούμπα (64’ Μυστακίδης), Γιάκος (46’ Γκρίζμαν), Λίλα.