Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

Ισοπαλία στον Παρακάλαμο για τον Αγροτικό Αστέρα (1-1)-Ήττα-σοκ εντός για την Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου (2-4)

*Την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα και μάλιστα στην έδρα της γνώρισε η Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου από το δυνατό Α.Ο. Σταυρακίου  (2-4), που ανέβηκε με τη σειρά του στη 2η θέση της βαθμολογίας.
Ο Α.Ο. Σταυρακίου προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0-2 (38΄), (42΄).
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στην επανάληψη και με γκολ του Τάσιου Αλέξανδρου μείωσαν στο 62΄ σε  1-2 και ισοφάρισαν στο 75΄ με τον Μακολλάρι Μαρινγκλέν σε 2-2.
Οι φιλοξενούμενοι  στο 77΄ έκαναν το 2-3 και στις καθυστερήσεις το τελικό 2-4.

*Αγροτικός Αστέρας και Αλμυρός Βουνοπλαγιάς αναδείχτηκαν ισόπαλοι το απόγευμα της Κυριακής στον Παρακάλαμο με 1-1.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 60΄ για να ισοφαρίσει ο  Αγροτικός Αστέρας με τον Μπίκα Κων/νο δυο λεπτά αργότερα σε 1-1.