Κυριακή 16 Μαρτίου 2014

Πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις ο Αγροτικός Αστέρας (1-0)-Τα φάλτσα της διαιτησίας στέρησαν τη νίκη από την Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος (0-0)-Ισοπαλία στην Λιμνοπούλα (Αμπελόκηποι-Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου 1-1)-

*Ο Αγροτικός Αστέρας πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση πήρε το τρίποντο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
Οι γηπεδούχοι αγνώριστοι μακριά από το καλό τους εαυτό, είχαν μια φλύαρη υπεροχή, βρέθηκαν μπροστά σε μια καλοστημένη άμυνα των φιλοξενούμενων και με δυσκολία έφταναν σε θέση βολής.
Η λύτρωση ήρθε στο 93΄ όταν ο Χαρίσης Θ. με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-0 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.