Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Ισοφάρισε με οκτώ παίκτες στο 93΄ ο Αγροτικός Αστέρας-Πρώτη νίκη για την Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου-Ισοπαλία η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος με τον ΠΑΟ Κόνιτσας (1-1)-

Με πολλά νέα πρόσωπα λόγω τραυματισμών και απουσιών αντιμετώπισε ο Αγροτικός Αστέρας την πολύ καλή ομάδα του ΑΠΟΕΛ.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, κυριάρχησαν στο χώρο του κέντρου και βρέθηκαν να προηγούνται στο πρώτο ημίχρονο με 0-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής του Αστέρα ρίσκαρε ξεκινώντας με δύο αλλαγές. Στο 55΄ πραγματοποίησε και την τρίτη αλλαγή. Δυο λεπτά αργότερα η ομάδα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω τραυματισμού του Διαμάντη.
Ο Σαδεδίν στο 81΄ μείωσε σε 1-2.
Στη συνέχεια αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Χαρίσης Θ. και ο Ντρουμπάλης και η ομάδα συνέχισε με οκτώ παίκτες.
Στο 93΄ ο Σαδεδίν έφυγε στην αντεπίθεση ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο Τσίωλης από το σημείο του πέναλτι έκανε το τελικό 2-2.
Ο προπονητής του Αστέρα κ. Νάκας χρησιμοποίησε πέντε ποδοσφαιριστές κάτω των είκοσι!
Αγροτικός Αστέρας:
Τσίτος, Χαλιγιάννης, Δρίβας, Μήτσης, (Χαρίσης Θ), Διαμάντης, Αποστόλου, Ζότα, Σκόρδος Κ., (Σαδεδίν), Χαλντούπης, Ντρουμπάλης, Τασιούλας, (Τσιώλης).
***
Το Δ.Σ. του Αγροτικού Αστέρα εκφράζει την αμέριστη συμπαράσταση στον ποδοσφαιριστή της ομάδας Διαμάντη, για τον τραυματισμό του κατά την διάρκεια του σημερινού αγώνα.

*Παρά την ισοπαλία (1-1) με τον ΠΑΟ Κόνιτσας στο Εθνικό Στάδιο Κόνιτσας, η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος παρέμεινε επικεφαλής μαζί με τον ΑΠΟΕΛ, του Α΄ Ομίλου της Β΄ ερασιτεχνικής.

*Το πρώτο τρίποντο στην κατηγορία πέτυχε η Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου νικώντας τον Δαβάκη με 2-1.