Τετάρτη 10 Απριλίου 2013

Έχασε ο Αγροτικός Αστέρας στον Παρακάλαμο-Διπλό εκτός έδρας η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος - Επικράτησε ο Α.Σ. Καλπακίου εκτός του Ασβεστοχωρίου

*Η αστοχία των ποδοσφαιριστών του και ο σπουδαίος τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων ήταν οι αιτίες να γνωρίσει την εντός έδρας ήττα με 1-2 ο Αγροτικός Αστέρας. Ύστερα από αδράνεια των αμυντικών των γηπεδούχων η Ζωοδόχος άνοιξε το σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.  Στην επανάληψη ο Αγροτικός Αστέρας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων έκλεισε τους φιλοξενούμενους στην περιοχή τους και έχανε την μία ευκαιρία πάνω στην άλλη για την ισοφάριση. Σε μια ξαφνική αντεπίθεση των φιλοξενουμένων έγινε το 0-2.  Στο 75΄ σε σουτ του Χαρίση Θ. η μπάλα βρήκε το δοκάρι των φιλοξενούμενων. Ο Αστέρας μείωσε με τον Χαλιγιάννη στο 85΄ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.