Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

«Λευκή» ισοπαλία στο ντέρμπι του Πωγωνίου-Σκόνταψε ο Α.Σ. Καλπακίου στην Ελεούσα

* Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο Αγροτικός Αστέρας και η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος κόλλησαν στο μηδέν στο ντέρμπι του Πωγωνίου.
Οι δυο ομάδες διεκδικήσαν την νίκη και έγινε ένα δυνατό ματς, όμως η κακή κατάσταση του γηπέδου εμπόδισε να παιχτεί τεχνικό ποδόσφαιρο.
*
Η Θύελλα Ελεούσας ήταν νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής επί του Α.Σ. Καλπακίου με 1-0, κάνοντας  ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση του τίτλου, καθώς απέκτησε προβάδισμα έξι βαθμών από τη δεύτερη θέση.
Το παιχνίδι έγινε σε αθλητικά πλαίσια, κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου, με τις δύο ομάδες να παρουσιάζουν το καλύτερο εαυτό τους και να δικαιολογούν απόλυτα το τίτλο του φαβορί για την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία.
Οι γηπεδούχοι είχαν την ελαφρά υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο καθώς και στο τελευταίο 20λεπτο, όπου έχασε ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.