Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

Ο Α.Σ. Καλπακίου «σκότωσε» τον Αετό Μεγάλου Περιστερίου - Διπλό ο Αγροτικός Αστέρας μέσα στην Κόνιτσα - Επιστροφή στις νίκες για την Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος με πεντάρα

*Η ομάδα του Καλπακίου, αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο, πήρε ακόμα ένα τρίποντο επί της ομάδας του Αετού Μ. Περιστερίου με το ευρύ 7-1.
Το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων, που από το πρώτο ημίχρονο άρχισαν να σφυροκοπούν την αντίπαλη άμυνα.

Συγκεκριμένα, με τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου το Καλπάκι προηγούνταν με διαφορά τριών τερμάτων, χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Νταλάκας, ο οποίος πέτυχε και χατ-τρικ. Στο 50' ο Κατσαβριάς έγραψε το 4-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Μακρής με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0.
Ο Σωκρατόπουλος με δύο προσωπικά του τέρματα στο 73' και 80' αντίστοιχα διαμόρφωσε το 7-0.
Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 7-1.
*Νικηφόρα πέρασε ο Αγροτικός Αστέρας από την Κόνιτσα επικρατώντας του τοπικού ΠΑΟ Κόνιτσας με 2-0.
Τα γκολ των νικητών σημείωσε ο Ζότα, ένα σε κάθε ημίχρονο στο 40΄και στο 80΄ αντίστοιχα.
Ο διαιτητής ακύρωσε κανονικό γκολ του Χαρίση, η μπάλα πέρασε μέσα από τρύπιο δίχτυ.
Κλασική ευκαιρία έχασαν οι γηπεδούχοι, όταν το σκορ ήταν 0-1.