Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Σπουδαίο διπλό για τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά – Ισόπαλο έληξε το ματς στο Καλπάκι- Μεγάλη νίκη μέσα στην Λιμνοπούλα για την Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος

*Με το τρίποντο της νίκης ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά κατόρθωσε να φύγει από τη δυνατή έδρα του Σταυρακίου.
Παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά κατόρθωσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του όταν οι γηπεδούχοι πίεσαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και έχασαν τρεις καλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ.
Στην επανάληψη ο Αγροτικός Αστέρας ανέβηκε πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 60΄ με κεφαλιά του Σαδεδίν έκανε το 0-1.
Ο ίδιος παίχτης με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή στο γάμα της εστίας έγραψε στο 75΄ το 0-2.
Ο Αγροτικός Αστέρας αγωνίστηκε τα τελευταία 20΄ λεπτά με δέκα παίκτες ύστερα από αποβολή του Χαρίση Θ. με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Στο σημείο εκείνο ο διαιτητής απέβαλε και τον προπονητή της ομάδας Τάκη Νάκα για διαμαρτυρία.
Οι γηπεδούχοι πίεσαν και έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να μειώσουν καθώς η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.