ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2012
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑ - ΚΑΛΠΑΚΙ 4 - 1
Τρεις βαθμούς πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Βουνοπλαγιά και ξαναμπαίνει στο παιχνίδι του τίτλου καθώς επικράτησε του Καλπάκιου με 4-1.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο α΄ ημίχρονο με το Καλπάκι να προηγείται με κεφαλιά του Βαζάτη στο 10΄. Από εκεί και μετά οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και στο 35΄ ισοφάρισαν με κεφαλιά του Αδαμαντίδη.
Στην επανάληψη ο Αλμυρος είχε καθολική υπεροχή και στο 48΄ ο Ραγιάς εκτέλεσε φάουλ η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Παππά και ο διαιτητής Τσιούρης υπέδειξε το πέναλτι. Ο Μπάφας ανέλαβε την εκτέλεση του και έκανε το 2-1.
Στο 60΄ και πάλι ο Μπάφας βρέθηκε στην τροχιά της μπάλας και με μονοκόμματο σουτ έγραψε το 3-1. Το τελικό σκορ (4-1) διαμόρφωσε ο Κίτσιος που βρέθηκε στην περιοχή σούταρε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Διαιτησία: Τσιούρης (Διαμάντης, Τασιούλας)
ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑ: Σκουλίκας, Τσίτσος, Παπαδόπουλος (55΄ Μπαϊραμπάς), Νάστος, Αδαμαντίδης, Κύρκος, Μπέρτζιος (46΄ Σίδερης), Ραγιάς, Καραγιάννης, Σιώζος (63΄ Κίτσιος), Μπάφας
ΚΑΛΠΑΚΙ: Παπακώστας, Δάρδας, Ηλίας Μ., Παππάς, Παπαναγιώτου, Τσουμάνης, Δήμητσας (67΄ Χολέβας), Ηλίας Β. (Παπακώστας), Κατσαβριας, Καψάλης, Βαζάτης