Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022

ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός 2-2

Οι ψυχωμένοι Ηπειρώτες απάντησαν στα δύο γκολ του Φορτούνη

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι στους «Ζωσιμάδες» ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ολυμπιακό για στην 14η αγωνιστική της Super League.

Στο 34΄ ο Αραμπί τσίμπησε ιδανικά την μπάλα τροφοδοτώντας τον Φορτούνη στα δεξιά, εκείνος μπήκε στην περιοχή και με ένα υπέροχο σουτ άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο  Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ από την κορυφή έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στο δεξιό παραθυράκι του τερματοφύλακα του ΠΑΣ Γιάννινα γράφοντας το 0-2.

Στο 64' ο Παμλίδης έκανε το σουτ εκτός περιοχής και μείωσε σε 1-2.

Στο 76΄ ο Μορέιρα από τα αριστερά ελευθερώθηκε από τον Ανδρούτσο, πάτησε περιοχή, γύρισε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι και ο Λιάσος με σουτ έκανε τελικό  2-2.