Παρασκευή 8 Νοεμβρίου 2019

Χανιά-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

Με σκόρερ  τον Καρτάλη ο ΠΑΣ Γιάννινα έφυγε με το διπλό από τα Χανιά

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε τους τρεις βαθμούς στα Περιβόλια Χανίων κόντρα στην ΠΑΕ Χανίων με σκορ 1-0.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν  ισορροπημένο, με μάχες κυρίως στο κέντρο και χωρίς πολλές φάσεις.
Ο ΠΑΣ Γιάννινα απείλησε δύο φορές, μία με τον Λεό, στο 23΄ και η δεύτερη καλή στιγμή ήταν στο 43΄ όταν το φαλτσαριστό σουτ του Νικολιά έφυγε άουτ.
Από τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο ΠΑΣ Γιάννινα μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησε να επιβάλει τον ρυθμό του.
Στο 59′ σέντρα του Αποστολόπουλου, ο Λέο με το στήθος δεν πάσαρε καλά στον Παμλίδη, η άμυνα των Χανίνων δεν έδιωξε καλά, ο Καρτάλης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με ωραίο διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ.