Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015

Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

Με γκολ του Τζημόπουλου και του Μανιά ο ΠΑΣ μεγάλο διπλό από την Λιβαδειά

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι, απειλώντας δύο φορές στο πρώτο τέταρτο την εστία του Βελλίδη.
Αρχικά ο Μάντζιος (5') και στην συνέχεια με τον Μιλιάζες (13') δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.
Ο ΠΑΣ κατάφερε να κάνει το 0-1 κόντρα στη ροή του αγώνα στο 38ο λεπτό. Μετά από σουτ στην κίνηση του Τσουκαλά έξω από την περιοχή, ο Τζημόπουλος με κοντινή προβολή νίκησε τον Σηφάκη.
Στο 68'  μετά από έξοχη ατομική ενέργεια του Μιλοσάβλιεβ, ο Κατίδης έγινε κάτοχος της μπάλας και με σουτ στην κάτω αριστερή γωνία του Βελλίδη, έγραψε το 1-1.
Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις 5 λεπτά, καθώς στο 73' ο ΠΑΣ "χτύπησε" εκ νέου κόντρα στην ροή του ματς.
Ο Τσουκαλάς έβγαλε εξαιρετική μπαλιά με εξωτερικό φάλτσο στον Μανιά που βγήκε τετ-α-τετ με τον Σηφάκη, πλάσαρε σωστά και έγραψε το τελικό 1-2.

Λεβαδειακός (Παντελίδης): Σηφάκης, Τριποτσέρης, Κώτσιος, Μιλιάζες, Στάθης, Πελέ (69' Γκόμες), Ζίτο, Βούκσεβιτς (46' Κατίδης), Ορτέγκα (77' Γιακουμάκης), Μιλοσάβλιεφ, Μάντζιος
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος (46' Χαρίσης), Ντάσιος (72' Σκόνδρας), Στρούνα, Κοροβέσης, Τσουκαλάς, Μπέριος, Τσάβες, Ίλιτς (58' Γιάκος), Μανιάς.