Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Super League: ΠΑΣ Γιάννινα-Βέροια 0-1

Νίκη ελπίδας στις καθυστερήσεις για τη Βέροια

Η Βέροια με γκολ του Μπεν στις καθυστερήσεις του αγώνα πήρε ένα τρίποντο χρυσάφι στους Ζωσιμάδες.
Σε ένα μέτριο το πρώτο ημίχρονο με την Βέροια να έχει την κατοχή της μπάλας στο ξεκίνημα του αγώνα, όμως ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε τις περισσότερες ευκαιρίες.
Το ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα του ΠΑΣ να έχει δυο καλές στιγμές.
Ο Κολοβέτσιος πήρε μία δυνατή κεφαλιά, ενώ στο 40' ο Τσουκαλάς σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή και με ελεύθερο πεδίο μπροστά του, με τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.
Στην επανάληψη ο ΠΑΣ είχε την κατοχή της μπάλας και προσπάθησε να δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες, όμως στην τελική προσπάθεια πάντα κάτι δεν πήγαινε καλά.
Η μεγαλύτερη στιγμή για την Βέροια ήρθε στο 83΄ όταν ο Μπαργκάν ολομόναχος από το ύψος του πέναλτι σούταρε ψηλά άουτ.
Κι ενώ όλα έδειχναν πως το ματς θα λήξει 0-0, ήρθε ο Μπεν στις καθυστερήσεις μετά από σέντρα από τα δεξιά, πετάχτηκε ωραία στην περιοχή, έκανε κοντρόλ και με σουτ νίκησε τον Βελλίδη.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Λίλα, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Γιάκος (Βίλα 54'), Στρούνα, Ακόστα.
Βέροια (Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Σισοκό, Όστοϊτς, Βεργώνης, Παυλίδης, Καλτσάς, Μπαργκάν, Γκονσάλβες