Κυριακή 2 Ιουνίου 2013

ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ 1-2

Τα γκολ των Κατσουράνη και Σίλντενφελντ έφεραν τον ΠΑΟΚ στο γ' προκριματικό γύρο του Champions League.

O ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε με τον Ντε Βινσέντι στο 31' από την άσπρη βούλα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ άρχισε με δύο αλλαγές, με τον Κατσουράνη σε πιο ενεργητικό ρόλο και τον Αθανασιάδη να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 50ο λεπτό για να ισοφαρίσει.
Στο 70' μετά από εκτέλεση φάουλ του Λίνο και κεφαλιά του Κατσουράνη το ματς ήρθε στα ίσια.
Στο 74ο λεπτό με σουτ του Σίλντεφενλντ, ο Δικέφαλος πήρε κεφάλι στο σκορ με 2-1.

ΠΑΣ Γιάννινα (Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Κεϊτά (80' Ρουμπουλάκου), Μπέριος, Βίλα (86' Χαρίσης), Ντε Βινσέντι, Γεωργίου (80' Γιάκος), Ίλιτς, Τζημόπουλος.
ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης): Χακόμπο, Κωνσταντινίδης (46' Κίτσιου), Σίλντενφελντ, Κουμάλο, Λίνο, Κατσουράνης, Κάτσε, Ρομπέρ, Καμαρά (46' Σαλπιγγίδης), Ολίσε (91' Κατσικάς), Αθανασιάδης.