ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2012
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ - ΚΑΛΠΑΚΙ 3 - 2
Καλπάζει προς την παραμονή της η Θύελλα Ελεούσας που επικράτησε του Καλπάκιου με 3-2. Έτσι η Ελεούσα ελπίζει πλέον βάσιμα στην παραμονή της στην κατηγορία φτάνοντας τους εφτά βαθμούς (13 βαθμούς στο γήπεδο).

Η Ελεούσα ήταν εκπληκτική στο α΄ μέρος και πέτυχε τρία γκολ. Στο 27΄ ο Μπέη μπήκε στη μεγάλη περιοχή ανατράπηκε από αντίπαλο του και ο διαιτητής έδειξε το πέναλτι.
Ο παθών ανέλαβε την εκτέλεση του και έκανε το 1-0.
Τρία λεπτά αργότερα ο Βασιλείου εκτέλεσε φάουλ, ο Πασχάλης πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0. Στο 41΄ ο Πασχάλης επωφελήθηκε από λάθος του τερματοφύλακα του Καλπάκιου και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-0.
Στην επανάληψη το Καλπάκι αν και ξεκίνησε με 10 παίκτες λόγω του τραυματισμού του Ηλία (που δε μπορέσει να αντικατασταθεί επειδή δεν υπήρχε άλλος μικρός στον πάγκο) κατάφερε να μειώσει στο 52΄ όταν έγινε σέντρα η μπάλα χτυπήσε στο χέρι του Πασχάλη και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι.
Ο Καραγιωργος το εκτέλεσε στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα (3-1).
Στο 77΄ ο Χολέβας πέτυχε γκολ στην παλιά του ομάδα όταν μπήκε στη μεγάλη περιοχή έκανε ένα σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας το τελικό 3-2.
Διαιτησία: Γιώτης (Γεωργίου, Διαμάντης)
ΕΛΕΟΥΣΑ: Μούτας, Τσουμάνης (68΄ Σοφίας Ζ.), Κιτσάκης (80΄ Σοφίας Α.), Ζώτος, Κυριακόπουλος, Πασχάλης, Γεωλδάσης, Οικονόμου, Μπέη, Βασιλείου, Καλέσιος (90΄ Γκρέμος)
ΚΑΛΠΑΚΙ: Τσόλας, Δελημήτρος, Δάρδας, Παπαναγιώτου, Παππάς (46΄ Τσουμάνης), Καραγεωργος, Δημητσας (68΄ Καψάλης), Βαζάτης (55΄ Μακρης), Κατσαβριας, Χολέβας, Ηλίας