ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2011
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΑΛΠΑΚΙ - ΠΕΔΙΝΗ  2 - 6

Άλλη μια νίκη πέτυχε η Πεδινή και μάλιστα ήταν καταιγιστική καθώς επικράτησε με 2-6 του Καλπάκιου.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε αποκλειστικά στους φιλοξενούμενους που πέτυχαν τρία γκολ. Το 0-1 έκανε στο 12΄ ο Κατσίφας με σουτ έξω από την περιοχή. Στο 27΄ ο Κατσίφας μπήκε στη μεγάλη περιοχή και ανατράπηκε.
 Ο διαιτητής υπέδειξε το πέναλτι και την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος Κατσίφας που πλάσαρε εύστοχα διαμορφώνοντας το 0-2. Λίγο αργότερα στο 39΄ ο Παππάς με ωραία εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή έκανε το 0-3.
Στην επανάληψη το Καλπάκι μπήκε πιο δυνατά και στο 53΄ πέτυχε τη μείωση του σκορ σε 1-3 με κεφαλιά του Κατσαβριά. Λίγο αργότερα στο 61΄ ο Κατσαβριάς μπήκε στη μεγάλη περιοχή, ανατράπηκε και κέρδισε το πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα μειώνοντας κι΄ άλλο τη διαφορά σε 2-3. Στη συνέχεια η Πεδινή πήρε τα ηνία και στο 67΄ πέτυχε και τέταρτο γκολ όταν ο Κατσίφας πήρε τη μπάλα από το κέντρο και περνώντας όποιον έβρισκε μπροστά του πέτυχε το 2-4. Στο 76΄ ο Κοκκιάδης βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή έκανε το σουτ διαμορφώνοντας το 2-5. Στο 84΄ και πάλι ο Κοκκιάδης με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 2-6 ολοκληρώνοντας το θρίαμβο της Πεδινής. Κλασικές ευκαιρίες είχαν Τσολάκος, Κατσίφας και Κοκκιάδης να διευρύνουν το σκορ.

Διαιτησία: Σιαμέτης (Μάντζιος, Χήτος)
Καλπάκι: Τσόλας, Ηλίας, Μπάρδας, Παππάς (51΄ Τσουμάνης), Παπαναγιωτου, Δήμητσας (46΄ Καψάλης), Χολέβας, Τσουμάνης, Κατσάβριας, Βαζάτης, Φουνταρας (46΄ Γάλιος)
Πεδινη: Ζαραβέλλας, Τσερμεντσέλης, Μπλέτσας, Παππάς, Οικονόμου, Ντέτσικας (λτρ 67΄ Καλές), Γραμμόζης (65΄ Ντέλας), Κοκκιάδης, Τσολάκος, Μπίζος, Κατσίφας (65΄ Σίδερης)