ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2011
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΑΛΠΑΚΙ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ 0 - 3
Άλλους τρεις βαθμούς πρόσθεσε στο ενεργητικό του η Ανατολή που επικράτησε του Καλπακίου με 0-3. Το παιχνίδι ήταν ένας μονόλογος της Ανατολής που εκτός από τα τρία γκολ είχε δοκάρι αλλά και πολλές χαμένες ευκαιρίες.

Στο 20΄ ο Κλιτσινάρης Χ., άνοιξε το σκορ με πλασε. Η Ανατολή συνέχισε τον επιθετικό της μονόλογο χωρίς όμως να πετυχαίνει γκολ στο πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη και πάλι η Ανατολή είχε τα ηνία σκοράροντας για δεύτερη φορά στο 50΄ αυτή τη φορά με το Λαόσόγλου με πλασε. Στο 63΄ ο Σταματελάτος πέτυχε το 0-3 με πλασε΄ενώ τρία λεπτά αργότερα είχε δοκάρι ο ίδιος παίκτης.
Επίσης από τους φιλοξενούμενους χάθηκαν ευκαιρίες με τους Σταματελάτο και Τσαρπέλα.
Έτσι έμεινε το τελικό 0-3. Διαιτησία: Μπουμπάς (Αλεξίου, Ευαγγελιάς)
ΚΑΛΠΑΚΙ: Τσόλας, Δάρδας, Ηλίας, Παππάς, Παπαναγιώτου, Τσουμάνης, Καραγιώργος, Φουνταράς (46΄ Δελημήτρος), Μακρης (52΄ Βαζάτης), Καψάλης, Δήμητσας
ΑΝΑΤΟΛΗ: Γιαννούσης, Γκαρτζονίκας, Τσιουρης, Τάτσης, Τότσικας, Κλιτσινάρης Αθ., Μπουρμπος, Λαόσογλου (65΄ Τσαρπέλας), Πολυχρονιάδης (60΄ Σταματελάτος), Κλιτσινάρης Χ. (72΄ Μαυρίδης), Ρομποτής