ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2011

ΚΑΛΠΑΚΙ - ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ 3 - 2

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Καλπακίου όπου η τοπική ομάδα κέρδισε τη Θύελλα Ελεούσας με 3-2.

Το α΄ ημίχρονο ήταν μέτριο με τους γηπεδούχους να έχουν μια ελαφρά υπεροχή χωρίς όμως να κάνουν τη μεγάλη φάση. Η επανάληψη όμως ήταν συναρπαστική με το Καλπάκι να πετυχαίνει μέσα σε είκοσι λεπτά τρία γκολ.
Συγκεκριμένα στο 55΄ ο Κατσαβριάς με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0 ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Δήμητσας έβγαλε ωραία πάσα στο Χολέβα και εκείνος με πλασέ έκανε το 2-0 Στο 75΄ Χολέβας και Κατσαβριάς συνδυάστηκαν ωραία με τον τελευταίο με προβολή να κάνει το 3-0.
Δύο λεπτά αργότερα η Θύελλα μείωσε με τον Πασχάλη μετά από λάθος του τερματοφύλακα Τσωλα.
Στο 82΄ η Θύελλα έκανε το 3-2 όταν ο Γεωλδάσης ανατράπηκε ο Βασιλείου εκτέλεσε το πέναλτι διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Διαιτησία: Κατσουλίδης, (Αλεξίου Κολιάκη)

ΚΑΛΠΑΚΙ: Τσώλας, Ηλίας Μ., Μαρκούλης, Βάρδας, Καραγιώργος, Καψάλης, Βαζάτης (60΄ Μαστραντώνης), Δήμητσας (75΄ Παπαπαναγιώτου), Κατσαβρίας, Χολέβας, Ηλίας Β. (25΄ Τάλιος)
ΕΛΕΟΥΣΑ: Μούτας Τζιάφκος (75΄ Κιτσάκης), Παππάς, Νάνης, Σοφίας, Λάλος, Ζώτος (60΄ Καλέσιος), Οικονόμου, Βασιλείου, Πασχάλης, Γεωλδάσης.