Κυριακή 1 Μαΐου 2011

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ: Ήττα με 2-0 στη Δράμα και παράταση ανόδου

Δόξα Δράμας - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0
(32' Χλωρός, 62' Αλεξάντροβιτς)

Η Δόξα Δράμας εκμεταλλεύθηκε με τον καλύτερο τρόπο το στραβοπάτημα του Διαγόρα και χάρη στη σχετικά εύκολη νίκη της επί του ΠΑΣ, μείωσε στους 2 βαθμούς τη διαφορά από την 6η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ.
Οι "ταύροι" έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 7', όταν το δυνατό σουτ του Πατσατζόγλου κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Σέρεμετ.
Ό,τι δεν έκαναν οι φιλοξενούμενοι, το έκαναν οι "μαυραετοί" στο 32ο λεπτό με κοντινό σουτ του Χλωρού, έπειτα από σέντρα του Μπαξεβανίδη.
Η πλάστιγγα έγειρε προς το μέρος των γηπεδούχων στο 62', όταν ο Αλεξάντροβιτς που είχε μπει ως αλλαγή ένα λεπτό νωρίτερα, εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Ντε Βινσέντι και με πλασέ, έκανε το 2-0.

Δόξα Δράμας (Μιχάλης Γρηγορίου): Σέρεμετ, Γελαδάρης, Μπαξεβανίδης, Σιάκκας (83' Ρούτσης), Χλωρός (58' Αλεξάντροβιτς), Γκονζάλες (70' Μαραγκός), ντε Φαρία, Λίμα, Καρακώστας, Βέρτζος, Χατζηπαντελίδης.

ΠΑΣ Γιάννινα (Στεφάν Ντεμόλ): Κηπουρός, Ντάσιος, Πάντος, Πατσατζόγλου, Μιχαήλ (56' Σκούφαλης), Κώτσιος, Κεϊτά (74' Βαγγελής), Ανδράλας, ντε Βινσέντι (65' Φουρτάδο), Μπακαγιόκο, Τζάνης.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπάθας (Πειραιά)