Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021

Νέο τρίποντο για την Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου (Α.Ο. Βελισσαρίου-Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου 0-2)

*Νέο τρίποντο  για την Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου αφού επικράτησε στο γήπεδο  Epirus Sport       του Α.Ο. Βελισσαρίου με 0-2 για την  12η  αγωνιστική του Α΄ Ομίλου της  Maison της Β΄ ερασιτεχνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο η Αναγέννηση δεν είχε καλή απόδοση και δεν απείλησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα παρά μόνο με μακρινά σουτ και ένα δοκάρι σε σουτ του Τάσιου Αλέξανδρου.

Στην επανάληψη η Αναγέννηση ανέβασε την απόδοση της και προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κολέμπα Φίλιππου.

Στο 88΄ ο Ταχιάς Γεώργιος κέρδισε πέναλτι μετά από διείσδυση που έκανε εντός της αντίπαλης περιοχής.

Ο Καμονάς Ιωάννης εκτέλεσε εύστοχα και έγραψε το τελικό 0-2.

Η Αναγέννηση τελείωσε το αγώνα με δέκα παίκτες καθώς ο Λάμπρος Μάριος Σταμάτης δέχθηκε κόκκινη κάρτα.