Τετάρτη 7 Απριλίου 2021

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 1-1 (κύπελλο)

Στο 11' μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν ο Χασάν βρέθηκε τετ α τετ με τον Λοντίγκιν, αλλά σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα του ΠΑΣ.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο διαιτητής, αφού ήλεγξε τη φάση, αποφάσισε για πέναλτι υπέρ του ΠΑΣ σε χέρι του Μπα από σουτ του Κάστρο.

Ο Εραμούσπε ανέλαβε την εκτέλεση, ήταν εύστοχος, και ο ΠΑΣ παίρνει το προβάδισμα στην αναμέτρηση πριν από το ημίχρονο.

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ στο 65' όταν ο Μιλιντσεάνου βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, πλάσαρε αλλά απέκρουσε ο Σα με το πόδι.

Στο 73΄ ο Ολυμπιακός φτάνει στην ισοφάριση όταν ο Φορτούνης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Χασάν με όμορφο γυριστό έγραψε το 1-1.