Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2017

Κέρδισε και πέρασε στην επόμενη φάση ο Αγροτικός Αστέρας (Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά- Προοδευτική Περάματος 4-2) (κύπελλο)

*Ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μπόρεσε στο δεύτερο ημίχρονο να κάνει την ολική ανατροπή και να επικρατήσει της Προοδευτικής Περάματος με σκορ 4-2 στον Παρακάλαμο  το απόγευμα της Τετάρτης για την 3η φάση κυπέλλου ερασιτεχνών.
Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με αυτογκόλ του  Λιάρου Κωνσταντίνου στο 44΄.
Στην επανάληψη  Αστέρας ανέβασε στροφές, πίεσε από τα πρώτα λεπτά  και ισοφάρισε με πλασέ  του Μακρή  Χρήστου, σε 1-1 στο 54΄.
Ο Νούσης Ευάγγελος στο 58΄ έδωσε προβάδισμα με 2-1 για το Αστέρα.
Η Προοδευτικής Περάματος ισοφάρισε με τον Μανούρη Θωμά σε  2-2 στο 67'.
Οι γηπεδούχοι έκαναν 3-2 και την ολική ανατροπή  με δυνατό σουτ του Μακρή  Χρήστου στο 71΄.
Στο 85΄ ο Λιάρος Κωνσταντίνος ανατράπηκε από τον Μπίζιο Βασίλειο και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.
Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα  ο Ζότα Αρσέν στο 86΄ γράφοντας το τελικό 4-2.