Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017

Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

Φωτό: Γιώργος Ζήνδρος
Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε με γκολάρα του Κόντε
Ο Πειραιώτης διαιτητής Τσαμούρης, ακύρωσε κανονικό γκολ του Μαυροπάνου στο 73΄ καταλογίζοντας φάουλ στον Τζιμόπουλο!!!

Ισόπαλοι  1-1 αναδειχτήκαν  Λεβαδειακός και ΠΑΣ Γιάννινα στη Λειβαδιά για την 8η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.
Ο Κόντε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου επιχείρησε το μακρινό σουτ, ο Επασί δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλα, η οποία κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του για το 1-0.

Ο Τσαμπούρης στο 63' έκανε τη σέντρα απ' τα δεξιά κι ο Γιακουμάκης με όμορφη κεφαλιά νικάει τον Βελλίδη κάνοντας 1-1 για τους γηπεδούχους.
Στο 73' ακυρώθηκε  γκολ του Μαυροπάνου για τον ΠΑΣ για επιθετικό φάουλ.

Λεβαδειακός (Ανιγκό): Επασί - Λεονάρντο, Τριποτσέρης, Φάβαρο (46' Μπελγκαζουανί), Τσαμπούρης, Μητρόπουλος, Νιασέ, Μεντί, Σίλβα (46' Γιακουμάκης), Γιουσούφ, Μπραντάο.
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Μαυροπάνος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Λίλα, Γαρουφαλιάς (77' Νικολιάς), Ναδάλες, Γιάκος (87' Μανθάτης), Κόντε, Χαλκιαδάκης (87' Σολτάνι)