Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2016

Μοιράστηκαν τους βαθμούς Αγροτικός Αστέρας και Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου (1-1)

*Νέα απώλεια βαθμών για τον  Αγροτικό Αστέρα αυτή τη φορά στον Παρακάλαμο, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Αναγέννηση  Κεφαλοβρύσου.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Αγροτικός Αστέρας ήταν καλύτερος και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, προσπαθώντας να δημιουργήσει ευκαιρίες, αλλά χωρίς να μπορεί να σκοράρει.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50' οι φιλοξενούμενοι, κερδίζουν πέναλτι αλλά αστοχούν.
Στην επόμενη φάση οι γηπεδούχοι σημάδεψαν το δοκάρι της εστίας του Βαλτά.
Οι γηπεδούχοι στο 56΄ έκαναν το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φερούλη Μάριου.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 62΄ με τον Ντόντη Βασίλειο που εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες.
Ο Αγροτικός Αστέρας τελείωσε τον αγώνα  με δέκα παίκτες γιατί αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Σκόρδος Κων/νος στο 66΄.