Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

Ισόπαλο το ντέρμπι μεταξύ Αετού Νήσου και Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος (1-1)-Έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας η Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου από την Κόνιτσα (2-2)-Έχασε στη Ζωοδόχο ο Αγροτικός Αστέρας (2-0)

*Η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος πήρε χρυσό βαθμό (1-1) στο Νησί, από τον τοπικό Αετό και παράμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.
Στο 40' ο Κατσαβριάς Βασίλης έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με 0-1.
Οι γηπεδούχοι  ισοφάρισαν στο 84΄  με τον Βερώνη Γεώργιο  σε 1-1.
Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος:
Μπαλλατζία Σεμπαστιάνο, Ναθαναήλ Νικήτας (Μπουτοβίνας Αλέξανδρος 70'), Ντέλλας Κων/νος, Παπάζης Ιωάννης, Καπρινιώτης Ευστράτιος, Μυριούνης  Σταύρος, Καλογέρης Χαράλαμπος, Brami Jorgo (Δήμου Σταύρος 78΄), Κατσαβριάς Βασίλης, Τσαραώσης Ευάγγελος, Ζενέλης Πάτροκλος (Μπάγιας Ελευθέριος 62΄)

*Με το βαθμό της ισοπαλίας «απέδρασε» η Αναγέννηση το απόγευμα της Κυριακής από το Δημοτικό Στάδιο Κόνιτσας αφού στις καθυστερήσεις ισοφάρισε τον τοπικό ΠΑΟ 2-2.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29΄  με τον Κιτσάκη Θωμά.
Η Αναγέννηση ισοφάρισε σε 1-1  με το Καραμάνη Αλέξανδρο στο 76΄.
Ο  Κιτσάκης Θωμάς στο 83΄ έδωσε ξανά προβάδισμα τους γηπεδούχους με 2-1.
Η λύτρωση και βαθμός της ισοπαλίας ήρθε στο 93' με το γκολ Τάσιου Αλέξανδρου.
Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου:

Βαλτάς Γεώργιος, Πότσης Ανδρέας (Δήμος Αναστάσιος 83΄), Τάσιος Αλέξανδρος, Μύταρης Δημήτρης, Πότσης Θεόδωρος, Τριάντος Ιωάννης, Καλησπεράτης Ιωάννης, Μπάσιος Χρήστος,  Καραμάνης Αλέξανδρος Νούσης Χρήστος, Ντόντης Βασίλειος (Κούρος Γιώργος 65΄)

*Ο Α.Ο. Ζωοδόχου πήρε το ντέρμπι με τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά με 2-0  και πέρασε στην δεύτερη θέση ένα βαθμό πίσω από την Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος.
Με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δημητρίου Δημήτρη  στο 72΄ ο Α.Ο. Ζωοδόχος έκανε το 1-0.
Δυο λεπτά αργότερα ο Σιώτας Γρηγόριος έγραψε το 2-0 και σφράγισε την νίκη των γηπεδούχων.
Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίχτες γιατί ο Πρεμέτης Αλέξανδρος αντίκρισε δεύτερη κάρτα στο 88'.

Αγροτικός Αστέρας:
Καραθανάσης Νικόλαος, Σκόρδος Κων/νος, Μητρογιάννης  Δημήτρης, Λαμπρίτσιος Γεώργιος, Παπαναστασίου Αλέξανδρος, Γκάνας Κων/νος, Ζότα Αρσέν, Μπαζώρας Γεώργιος-Φοίβος (Δρίβας Λάζαρος 88΄), Λαμπρίτσιος Γεώργιος (Χαλιγιάννης Βασίλειος 85΄), Γκόνης Πέτρος, Γρίβας Χρήστος, Φερούλης Μάριος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής (Α΄ Όμιλος Β΄ Ερασιτεχνικής):
Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2016
Α.Ο. ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009-Α.Ο. ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ 3-1
Π.Α.Ο. ΚΡΥΑΣ-Π.Α.Σ. ΑΛΜΥΡΟΣ 6-2
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ-Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 3-1
Α.Ο. ΖΩΟΔΟΧΟΣ-ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ 2-0
Π.Α.Ο. ΚΟΝΙΤΣΑΣ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ 2-2   Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ-Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ 4-2
ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ-Α.Ε.Δ. ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ 1-1
Α.Σ. ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ-Α.Π.Ο.Ε.Λ. 1-2

Βαθμολογία (8η αγωνιστική Α΄ Όμιλος Β΄ Ερασιτεχνική)