Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016

Ηρακλής - ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

Ο Ηρακλής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βέλλιου νίκησε 1-0 τον ΠΑΣ

Ο Ηρακλής ήταν ο νικητής στο Καυτανζόγλειο Στάδιο, επικρατώντας 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, πήρε γκολ από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Βέλλιο και είχε τις ευκαιρίες να πετύχει δεύτερο τέρμα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οργανώθηκε στην άμυνα και με τρεις εξαιρέσεις, δεν επέτρεψε στον φιλοξενούμενο να απειλήσει και πήρε τους τρεις βαθμούς.
Στο 32' ο Περιστερίδης κάνει πέναλτι στον Μπουλούτ.
Ο τερματοφύλακα του ΠΑΣ αντικρίζει την κίτρινη κάρτα.