Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

Σαν σίφουνας πέρασε ο Α.Σ. Καλπακίου από την Πρωτόπαπα -Άνετη επικράτηση για τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά-Έχασε η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος στη Ζωοδόχο

*Ένα ευχάριστο απόγευμα – αν και ο καιρός ήταν βροχερός- πέρασε ο Αγροτικός Αστέρας νικώντας την ουραγό της βαθμολογίας ομάδα των Καμποχωρίων με 4-0.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και με γκολ του Μπίκα Κ. και Ντρουμπάλη Τ. προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο.
Στην επανάληψη ο Χαρίσης Θ. με πέναλτι έκανε το 3-0 και λίγο αργότερα ο ίδιος έγραψε το τελικό 4-0.
Δύο φορές η μπάλα βρήκε τα δοκάρια των φιλοξενούμενων και ο διαιτητής ακύρωσε και ένα κανονικό γκολ των γηπεδούχων.
Ο προπονητής της ομάδας Τάκης Νάκας είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει στον αγώνα επτά ποδοσφαιριστές κάτω από είκοσι ετών.
*Με πρωταγωνιστή τον Νταλάκα, που πέτυχε χατ τρικ, ο Α.Σ. Καλπακίου πήρε ακόμη ένα τρίποντο στην πορεία για την άνοδο, στην έδρα της Πρωτόπαπας με σκορ 0-4.
Από την έναρξη οι παίκτες του Καλπακίου πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό τους και με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκάλεπτου, ο Νταλάκας άνοιξε το σκορ με πλασέ.
Στο 27' ο Κατσαβριάς διπλασίασε τα τέρματα του Καλπακίου.
Στο 34' ο Νταλάκας με σουτ έκανε το 0-3, και στο 70΄ ο ίδιος έγραψε το τελικό 0-4.