Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

«Ταρίφα» η τεσσάρα για τον Α.Σ. Καλπακίου-Ισοπαλία εκτός έδρας για την Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος-Τον «πρόδωσε» η άμυνα και έχασε ο Αγροτικός Αστέρας

*Εύκολο απόγευμα είχε ο Α.Σ. Καλπακίου απέναντι στην ομάδα του ΠΑΟ Κόνιτσας, του οποίου επικράτησε 4-0.
Πρωταγωνιστής του ματς ο έμπειρος Νταλάκας, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ.
Με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 17' και στο 34' με πλασέ διπλασίασε το σκορ.
Στο 59', ο Ηλίας Μιχάλης με εύστοχο πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.
Στο 77' ο Νταλάκας με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 4-0.
Στο πρώτο ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν 1-0 το Καλπάκι έχασε πέναλτι με τον Ηλία Μιχάλη που σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του ΠΑΟ Κόνιτσας.
*Στο ντέρμπι της Περιβλέπτου έγινε ένα πολύ καλό ματς για γερά νεύρα και με πολλές εναλλαγές στο σκορ.
Ο Αγροτικός Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 2΄ λεπτό για να ισοφαρίσει με την σέντρα ο ΠΑΣ Περιβλέπτου.
Η διακύμανση του σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 2-1, 2-2, 3-2, 3-3.
Στην επανάληψη ο Αγροτικός Αστέρας πήρε πάλι κεφάλι στο σκορ 3-4, άλλα χάρη στα πολλά «παιδαριώδη» λάθη της αμυντικής γραμμής οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 4-4.
Στη συνέχεια έκαναν το 5-4 και το τελικό 6-4.
Τα γκολ για τον Αστέρα σημείωσαν δύο ο Σαδεδίν και από ένα ο Παντούλας και ο Χασίσης Θ..

*Η Αγία Μαρίνα και η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2 σε ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες, αλλά και δύο αποβολές για τους γηπεδούχους.

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με δυνατό σουτ στο «Γ» της εστίας στο 28΄.
Η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος ισοφάρισε σε 1-1 στο 40' με το Μέτση.
Στην επανάληψη η Αγία Μαρίνα, πήρε εκ νέου το προβάδισμα, στο 62'.
Ο Πωγωνάτος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βαρτζιώτη ισοφάρισε σε 2-2.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής έχουν ως εξής: Αμφιθέα - Νησί: 2 - 1
Καλπάκι - ΠΑΟ Κόνιτσας: 4 - 0
Πρωτόπαπα - Ζωοδόχος: 3 - 2
Θύελλα Ελεούσας - Πανφρουριακός: 5 - 1
Αγία Μαρίνα - Πωγωνάτος: 2 - 2
Περίβλεπτος - Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά: 6 - 4