Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

"Εξάσφαιρη" η Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου

*Παρά το γεγονός ότι το Κεφαλόβρυσο αγωνίζονταν με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς δεν συμπλήρωνε εντεκάδα λόγω υποχρεώσεων των ποδοσφαιριστών του, εντούτοις οι παίκτες έδειξαν αποθέματα ψυχής και, αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, έφτασαν στη νίκη επί της Καρίτσας με 2-6. Με τη νίκη τους αυτή το Κεφαλόβρυσο, καλοβλέπει κορυφή, καθώς πλησίασε σε απόσταση αναπνοής την πρωτοπόρο ομάδα των Καρυών.
Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό αλλά σε έναν άσχημο αγωνιστικό χώρο.
Αυτό ωστόσο δεν εμπόδισε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να σημειώσουν 8 συνολικά τέρματα.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ, εντούτοις το Κεφαλόβρυσο με διακριθέντες τους Γραμμόζη και Νούση, κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση.
Έτσι στο 28' ισοφάρισε σε 1-1 με τον Γραμμόζη, ενώ ο Μαρί Κνεμ διπλασίασε για το Κεφαλόβρυσο λίγα λεπτά αργότερα.
Το 1-2 ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, η Καρίτσα ισοφάρισε σε 2-2, όμως ο Νούσης με δύο προσωπικά του τέρματα στο 59' και 73' αντίστοιχα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-4.
Ο Γραμμόζης με δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 2-5 οκτώ λεπτά αργότερα, ενώ ο Νούσης που πέτυχε και χατ-τρικ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-6.