Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά-Σάρωσε ο Α.Σ. Καλπακίου - Νέα νίκη για την Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος που πλησίασε τις πρώτες θέσεις

*Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Αγροτικός Αστέρας απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Αγίας Μαρίνας.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν χάρις το αυτογκόλ του Πάντου Σπύρου.
Στη συνέχεια ο Αγροτικός Αστέρας ανέβασε την απόδοση του και μπόρεσε να ισοφαρίσει στο 38΄ με το Χαρίση Αλέκο.
Στην επανάληψη ο Αγροτικός Αστέρας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 70΄ με φάουλ του Ντρίκου Βασίλη έκανε το 2-1, πετυχαίνοντας την μεγάλη ανατροπή.
*Η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, έχασε πολλές ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.

Μπήκε δυνατά, είχε τον έλεγχο του κέντρου, με καλή κυκλοφορία της μπάλας και δημιούργησε πολλές φάσεις στα καρέ του Σταυρακίου.
Στο 37΄ μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα σε δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με το ίδιο τρόπο ισοφάρισαν στο 55΄.
Στην συνέχεια ο Πωγωνάτος έγινε κυρίαρχος του παιχνιδιού και στο 65΄ έκανε το 2-1 και στο 81΄ το τελικό 3-1.
Το Σταυράκι προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά σε φάουλ η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Πωγωνάτου.