Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Σαν σίφουνας πέρασε από τους Αμπελόκηπους, ο Αγροτικός Αστέρας-«Έβρεχε» γκολ στο Καλπάκι

*Πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες φετινές του εμφανίσεις, ο Αγροτικός Αστέρας πέρασε νικηφόρα από την Λιμνοπούλα νικώντας τους Αμπελόκηπους με 0-5, παίρνοντας με αυτό τον τρόπο «εκδίκηση» για την εντός έδρας ήττα του πρώτου γύρου.
Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ντρίκος σέντραρε στην περιοχή των γηπεδούχων, επικράτησε σύγχυση και ο αμυντικός των Αμπελοκήπων προσπαθώντας να διώξει πριν η μπάλα φτάσει στον Χαρίση Αλ. έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.
Με γκολ του Πατσιούρα στο 10΄ το σκορ έγινε 0-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ των Ντρίκου στο 55΄, Χαλιγιάννη Β στο 75΄ και του νεαρού  Ζιάκα στο 82΄ ο δείκτης του σκορ έφτασε στο 0-5!
Ο Αγροτικός Αστέρας έχασε πολλές κλασικές ευκαιρίες για να ανεβάσει κι άλλο το σκορ.
*Με μια μέτρια εμφάνιση ο Α.Σ. Καλπακίου κατάφερε να πάρει το τρίποντο κόντρα στον αξιόμαχο ομάδα του Δαβάκη με  4-3.
Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν ο Κατσαβριάς (17'), ο Μωυσιάδης (33'), και δυο τέρματα ο Νταλάκας στο 41' και στο 73΄.