Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016

Μοιράστηκαν τους βαθμούς Π.Α.Σ. Αλμυρός και Αγροτικός Αστέρας (0-0)

*Ισόπαλος με 0-0 έληξε ο αγώνας ανάμεσα στο Π.Α.Σ. Αλμυρός και τον  Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά στον γήπεδο της Βουνοπλαγιά.Οι φιλοξενούμενοι αν και μπήκαν πιο αποφασιστικά στο γήπεδο δεν μπόρεσαν να αποδράσουν με το τρίποντο.
Στο 10' ο Γρίβας Χρήστος  έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία για τον Αστέρα όταν το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο έξω από την εστία.
Στο 15' ο ίδιος παίκτης έκανε την προβολή, μετά από σέντρα, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.
Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη  Ιωάννη, στο 32΄ απόκρουσε εντυπωσιακά ο Καραθανάσης  Νικόλαος.
Στην επανάληψη ο Αγροτικός Αστέρας έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 63΄ με τον Φερούλη Μάριο.
Καλές στιγμές για να σκοράρουν είχαν επίσης Γρίβας Χρήστος και Γκόνης Πέτρος, αλλά και αυτοί νικήθηκαν από τον Μπαιραμπά Δημήτρη.
Στις καθυστερήσεις ο Καραθανάσης Νικόλαος απέκρουσε με δυσκολία δυνατό σουτ του Καραγιάννη Ιωάννη.