Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2015

Με το δεξί Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος (1-3) και Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου (2-1), κόλλησε στο μηδέν ο Αγροτικός Αστέρας με τον Α.Ο. Ζωόδοχου (0-0)

* Πέταξε δυο βαθμούς ο Αγροτικός Αστέρας το απόγευμα της Κυριακής στον Παρακάλαμο καθώς έμεινε στο μηδέν με τον Α.Ο. Ζωόδοχου, σε ένα ματς που είχε δύναμη και επτά κίτρινες κάρτες.
Από ένα ημίχρονο οι δυο ομάδες με τον Αγροτικό Αστέρα να έχει 4-5 κλασικές ευκαιρίες και ένα δοκάρι στο α' ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο. Ζωοδόχου ισορρόπησε, ανέβηκε αλλά οι δυο ομάδες δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα.
Αγροτικός Αστέρας:
Basha Arhan, Τσεκούρας Παναγιώτης (Άμρο Παντελής 80΄), Γκόνης Πέτρος, Νάτσης Σταύρος, Παπαναστασίου Αλέξανδρος, Σκόρδος Κων/νος, Μακρής Χρήστος, Γρίβας Χρήστος, Κατσαβριάς Βασίλειος (Γκάνας Κων/νος 78΄), Ζόta Αρσέν,  Χαρίσης Αλέξανδρος
* Μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα και μάλιστα  με ανατροπή πέτυχε η  Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος μέσα στη Ζίτσα κερδίζοντας την νεοφώτιστη στην κατηγορία τοπική ομάδα με 1-3.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 51' με τον  Τζαβάρα Σταύρο, για να ισοφαρίσει η  Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος οχτώ λεπτά αργότερα με τον Ντέλλα Κων/νο.
Ο Καπρινιώτης Ευστράτιος έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με  1-2 στο 71' και ο  Ναθαναήλ Λέανδρος-Δημήτριος  έκανε το τελικό 1-3 στο 73'.
Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος:
Μπαλλατζία Σεμπαστιάνο, Μυριούνης Σταύρος, Καρδάσης Γεώργιος, Μαγκλάρας Δημήτριος, Ναθαναήλ Λέανδρος-Δημήτριος,  Καπρινιώτης Ευστράτιος, Κώστας Κωνσταντίνος (Μπάγιας Ελευθέριος 65΄), Ντέλλας Κων/νος, Μπαλλατζία Αγκίμ, Φουρτούνης  Ηλίας, Ζενέλης Πάτροκλος (Γκίκας Αριστοτέλης 86΄)
*Νικηφόρο ξεκίνημα και για την Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου που νίκησε εντός  2-1 το ΑΠΟΕΛ.
Η Αναγέννηση αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ (Μπούκας Γεώργιος στο 69' το 0-1) μπόρεσε να φέρει το ματς στα ίσα με τον Γραμμόζη Γεώργιο  στο 81' και να κάνει την ολική ανατροπή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάτσε Gerti στο 90'.