ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΑΛΠΑΚΙ - ΚΡΥΑ 0 - 3
Μόνη πρώτη πέρασε η Κρύα που επικράτησε του Καλπακίου με 0-3 και σε συνδυασμό με την ήττα της Α.Ε.Μ. στην Ανατολή φιγουράρει μόνη της στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το ματς ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους φιλοξενούμενους καθώς μπήκαν μπροστά στο σκορ από το πρώτο κιόλας λεπτό όταν ο Λαδιάς Σ. Έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Διονάτος με σουτ έκανε το 0-1.
Στη συνέχεια το Καλπάκι ισορρόπησε με την Κρύα όμως λίγα λεπτά αργότερα να χάνει σπουδαία ευκαιρία με τον Παπαδόπουλο να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Στην επανάληψη η Κρύα συνέχισε να επιβάλλει το ρυθμό της και στο 53΄ ο Παπαδόπουλος με καταπληκτικό γυριστό σουτ έκανε το 0-2.
Η Κρύα πέτυχε και τρίτο γκολ όταν έγινε μια σέντρα η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Παπαναγιώτου και ο διαιτητής υπέδειξε το πέναλτι.
Ο Λαδιάς Π. το εκτέλεσε και διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Διαιτησία: Μπούμπας (Γεωργίου, Σιαμέτης)
ΚΑΛΠΑΚΙ: Παππάς, Δάρδας, Παπακώστας (60΄ Καπέλας), Παπαναγιώτου, Τσούμάνης, Μακρής, Δημήτσας, Ντρίκος, Χολέβας, Βαζάτης, Δούνταρας (46΄ Δελημήτρος)
ΚΡΥΑ: Βάσιος, Ευαγγελίδης, Δουβλής (60΄ Φιλίππου), Πάτρας (46΄ Δήμος), Γκόλιας, Λαδιάς Π., Κολιός, Διονάτος, Ντίνος (75΄ Χριστογούλας), Παπαδόπουλος, Λαδιάς Σ.