Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019

Πρώτο τρίποντο για την Αναγέννηση (Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου-Α.Σ. Φλόγα Πετσαλίου 3-1)

* Το πρώτο  τρίποντο την φετινή αγωνιστική σεζόν πήρε στο γήπεδο Epirus Sport    η «γηπεδούχος» Αναγέννηση από την Φλόγα Πετσαλίου με σκορ 3-1 για την  3η  αγωνιστική του Α΄ Ομίλου της  MAISON της Β΄ ερασιτεχνικής.
Η Φλόγα Πετσαλίου προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0-1 με τον  Παντούλη Αναστάσιο στο 15΄.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση ανέβασε την απόδοση της και ισοφάρισε στο 73΄  με φάουλ του Καμονά Ιωάννη.
Ο Μπάσιος Γεράσιμος με πλασε στο 90΄ έδωσε προβάδισμα στην  Αναγέννηση κάνοντας το 2-1.
Το τελικό 3-1 έγραψε  στο 91΄ με πλασέ ο Ντόντης Βασίλειος.
Οι φιλοξενούμενοι  τελείωσαν τον αγώνα με εννέα παίκτες καθώς αποβλήθηκαν στο 88΄ οι Κλεισούρας Αντώνιος και Κλεισούρας Αντώνιος με απευθείας κόκκινη κάρτα.