Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018

Άνετη επικράτηση του Αγροτικού Αστέρα στο Κουτσελιό (Π.Α.Ο. Κουτσελιού-Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά 0-4)

* Με  νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Αγροτικός Αστέρας αφού επικράτησε με το ευρύ 4-0 το απόγευμα του Σαββάτου  στο γήπεδο Κουτσελιού του τοπικού ΠΑΟ, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Hall of Brands  Α΄ ερασιτεχνικής και συνεχίζει να βρίσκεται μόνος πρώτος στην κορυφή του  βαθμολογικού πίνακα.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Θανάση Χαρίση είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έχασε κάποιες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ με τον Ηλιόπουλο Παναγιώτη και τον  Πανίδη Νικόλαο.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51΄ ο Ηλίας Μιχάλης σέντραρε από δεξιά και ο Ηλιόπουλος Παναγιώτης με κεφαλιά του άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.
Στο 71΄ ο Ορφανός Χριστόφορος σκόραρε για το 0-2.
Στο 87΄ σουτ του Ορφανού Χριστόφορου η μπάλα χτύπησε στο  δοκάρι και κατέληξε δίχτυα του ΠΑΟ Κουτσελιού για το 0-3.
Το τελικό  0-4 έκανε στο 90΄ με  σουτ ο Τσόκρης  Λάμπρος.