ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2012
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΑΛΠΑΚΙ - Α. Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ 1 - 0
Νίκη που το φέρνει ακόμα πιο κοντά στην 12η θέση πέτυχε το Καλπάκι όπου κέρδισε το Βελισσάριο με 1-0.

Το ματς ήταν καλό με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πάρα πολλές ευκαιρίες στο α΄ ημίχρονο με το Χαλαύτρη, Κίτσιο και το Μπουκουβάλα χωρίς όμως να πετυχαίνει την πεμπτουσία του ποδοσφαίρου δηλαδή το γκολ.
Στην επανάληψη το Καλπάκι ισορρόπησε και είχε πρώτο την καλή ευκαιρία όταν ο Ντρίκος είχε σουτ στο δοκάρι. Λίγο αργότερα το Βελισσάριο ισοφάρισε... τα δοκάρια με το Μπουκουβάλα. Τελικά στο 71΄ έγινε η ανατροπή που αμφισβητήθηκε έντονα όταν ο Κατσάνος φάνηκε να σπρώχνει το Χολέβα. Ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των παραγόντων του Α.Ο.Β. Τελικά το πέναλτι εκτέλεσε ο Ηλίας Μ. κάνοντας το 1-0. Το ματς έκλεισε με δύο αποβολές του Τσουμάνη και του Παργινού με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 86΄.
Διαιτήια: Γιώτης (Γατσόμαλος, Τίκας)
ΚΑΛΠΑΚΙ: Παππάς Β., Ηλίας, Δάρδας, Παπαναγιώτου, Τσουμάνης Π. (70΄ Μακρής), Καψάλης (50΄ Τσουμάνης Κ.), Δήμητσας, Ντρίκος, Χολέβας, Βαζάτης, Κάπλας (46΄ Παπακώστας)
ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟ: Αρτεμίου, Ζάννης (76΄ Γόγολος), Αδαμίδης, Γουβαϊλης, Αγγέλης, Κατσάνος, Μπουκουβάλας, Χαλαύτρης (85΄Πανούλας), Μητσόπουλος, Κίτσιος (46΄ Παργινός, Κατσάνος