Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2019

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕ Καραϊσκάκης 2-0

Παντελάκης στο 24΄ και Κριζμάν στο 25΄ τα γκολ του ΠΑΣ

Με δύο γκολ σε δύο λεπτά ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε τη νίκη επί της ΑΕ Καραϊσκάκης και διατηρήθηκε στο +4 από τον Απόλλωνα Σμύρνης. Νίκες και για Λεβαδειακό, Δόξα Δράμας.
Σε έναν αρκετά βαρύ αγωνιστικό χώρο ο ΠΑΣ Γιάννινα καθάρισε μέσα σε δύο λεπτά το ματς με την ΑΕ Καραϊσκάκης.
Οι γηπεδούχοι με την έναρξη ξανά της αναμέτρησης πίεσαν και κατάφεραν σε δύο λεπτά να πετύχουν δύο τέρματα.
Αρχικά στο 24' με κεφαλιά του Παντελάκη και στο 25' με σουτ του Κρίζμαν. Ο ΠΑΣ έφτασε στο 2-0 και εν συνεχεία διαχειρίστηκε σωστά το παιχνίδι μέχρι τη λήξη του.