Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Διπλό ο Αγροτικός Αστέρας με αγγλικό σκορ (3-5)-Νίκησε με 4-3 στο Κεφαλόβρυσο η Αναγέννηση τον Π.Α.Σ. Περιβλέπτου

*Νέο τρίποντο για τον Αγροτικό Αστέρα αφού νίκησε το απόγευμα του Σαββάτου  εκτός έδρας την Α.Ε. Καρυών με 3-5.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 8΄ με το Τσουβάλα Θωμά για να ισοφαρίσει ο Αστέρας δυο λεπτά αργότερα  με τον  Σαντεντίν Δημήτρη.
Οι φιλοξενούμενοι   έκαναν το 1-2 με το Χαλιγιάννη Βασίλη στο 29΄ και το 1-3 με τον Άμρο Χρήστο στο 63΄.
Η Α.Ε. Καρυών μείωσε με τον Γάγα Πάρη στο 65΄.
Ο Σαντεντίν Δημήτριος στο 69΄ έκανε το 2-4 και στο 79΄ το 2-5.
Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 80΄ σε 3-5 με το Σόντη Τσάντη Χρήστο.
Αγροτικός Αστέρας:
Ντρουμπάλης Αναστάσιος, Χαλιγιάννης Βασίλειος (Άμρο Παντελής 63΄), Τσεκούρας Παναγιώτης, Νάτσης Σταύρος, Χαλδούπης Βασίλειος, Μπίκας Κων/νος, Χαρίσης Αλέξανδρος, Ζόta Αρσέν (Αποστόλου Βασίλειος 73΄), Σαντεντίν, Σκόρδος Κων/νος, Δημήτριος, Άμρο Χρήστος (Γκέλης Θωμάς 80΄)

* Η Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου με γκολ στις καθυστερήσεις επιβλήθηκε με 4-3 του Π.Α.Σ. Περιβλέπτου. Οι γηπεδούχοι αγωνιζόταν από το 8΄ με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Πότση Κίμωνα.
Χαν τρικ σημείωσε ο Γιάτσε Gerti με γκολ στο 16΄ (πέναλτι) στο 36΄ και στο  41΄ (πέναλτι).
Οι φιλοξενούμενοι   μείωσαν με τον Μπάρκα Χρήστο στο 42΄, και τον  Πασχάλη Ιωάννη στο 56΄ και στο 75΄ (πέναλτι)  ισοφάρισαν σε 3-3.