ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2012
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Α.Ε. ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ - ΚΑΛΠΑΚΙ 7 - 0

Οι Μικρασιάτες ξεκίνησαν πολύ καλά τον αγώνα αν και είχαν τις γνωστές απουσίες, με το Καλπάκι να έχει παθητικό ρόλο και μετά το 25΄ να μην μπορεί να κάνει κάτι καθώς το σκορ ήταν ήδη 3-0.

Το 1-0 έγινε στο 9΄ όταν ο Κουμπής εκτέλεσε κόρνερ και ο Ξανθάκης με κεφαλιά έβαλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 13΄ ό Πάτσης με ατομική ενέργεια μπήκε στη μεγάλη περιοχή και με σουτ έκανε το 2-0. Δέκα λεπτά αργότερα ο Κουμπής με πλάγιο σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.
Στην επανάληψη η Α.Ε.Μ. είχε και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 49΄ ο Κουμπής εκτέλεσε φάουλ και ο Μπούσης με κεφαλιά έκανε το 4-0.
Στο 67΄ ο Μαργώνης τρίπλαρε όποιον βρήκε μπροστά του και με σουτ έκανε το 5-0.
Στο 77΄ ο Αναγνωστόπουλος μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από το Δήμητσα.
Ο διαιτητής έδειξε την εσχάτη των ποινών και ο τερματοφύλακας Παπαστεργίου ανέλαβε την εκτέλεση κάνοντας το 6-0.
Τέλος στο 84΄ ο διαιτητής έδειξε ένα ακόμη πέναλτι όταν ο Δάρδας έκανε χέρι και ο Μωραϊτης ευστοχώντας στο πέναλτι έκανε το τελικο 7-0.
Διαιτησία: Κορίλας (Ζήκος, Κυριάκος)
Α.Ε.Μ.: Παπαστεργίου, Ναυρόζογλου, Πάκος, Αξιούργος (46΄ Μπούσης), Μωραϊτης, Ξανθάκης (36΄ Μαργώνης), Ντάκης, Δάλλας, Αναγνωστόπουλος, Κουμπής, Πάτσης (73΄ Τσόκας)
ΚΑΛΠΑΚΙ: Αναγνώστου, Ηλίας, Δάρδας, Παναγιώτου, Παππάς, Δήμητσας, Καψάλης, Χολέβας, Ντρίκος, Βαζάτης, Παπέλας