Τετάρτη 2 Απριλίου 2014

Έχασε στον Παρακάλαμο ο Αγροτικός Αστέρας (2-4)-Διπλό η Α.Ε.Δ. Πωγωνάτος, κράτησε ζωντανές τις ελπίδες της για τη δεύτερη θέση (0-1)- Έχασε η Αναγέννηση Κεφαλοβρύσου (0-3)

Φωτό: Εύη Φωτίου
* Σχήμα ανάγκης εξαιτίας των πολλών απουσιών λόγω τραυματισμών αναγκάστηκε να χρησιμοποιήσει  ο προπονητής Τάκης Νάκας.
Το τελικό σκορ αδικεί τους γηπεδούχους που παρουσίασαν πολύ καλή εικόνα.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 10΄ μετά από τραγικό λάθος της άμυνας.
Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 25΄ με τον Χαρίση Θ. και στη κόντρα επίθεση η ομάδα της Περιβλέπτου έκανε το 0-2.
Στο 40΄ ο Αστέρας κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Χαρίση Θ.  ο οποίος αστόχησε και στην επιστροφή της μπάλας ο Ντρουμπάλης δεν μπόρεσε να την σπρώξει στα δίχτυα.
Σπουδαίες ευκαιρίες έχασαν οι γηπεδούχοι με τους Τσιώλη, Γκέλη Θ. και Χαρίση Αλ.
Στην επανάληψη ο Αστέρας ανέβασε την απόδοση του και μείωσε στο 50΄ με τον Χαρίση Θ. σε 1-2.
Ο Ντρουμπάλης στο 60΄ με απευθείας χτύπημα φάουλ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-3.
Στο 75΄ μετά από αδράνεια της άμυνας του Αστέρα έγινε το 1-4.
Δύο λεπτά αργότερα ο Τσιώλης με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι και στην επιστροφή της μπάλας ο Χαρίσης Θ. έγραψε το τελικό 2-4.