Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Αγροτικός Αστέρας και Αμφιθέα μοιράστηκαν τους βαθμούς παίζοντας στο βούρκο- Ξέφρενη πορεία προς την άνοδο ο Α.Σ. Καλπακίου-

*Σε ένα αγωνιστικό χώρο που θύμιζε βούρκο Αγροτικός Αστέρας και Αμφιθέα ήρθαν ισόπαλοι με 2-2.
Στο πρώτο μέρος η αξιόλογη ομάδα του Αμφιθέα εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος της άμυνας του  Αστέρα και προηγήθηκε με 1-0.
Στη συνέχεια ο Αγροτικός Αστέρας ανέβασε την απόδοση του και Χαρίση Θ. ισοφάρισε σε 1-1.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν πάλι κεφάλι στο σκορ με αυτογκόλ του Μήτση Π.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ξανά με τον Ντρίκο Β. και
έχασαν ευκαιρίες να φύγουν με την νίκη.

*Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Α.Ο. Καλπακίου και την Περίβλεπτο, είχε επτά γκολ.
Οι δυο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, με  καλή κυκλοφορία της μπάλας και πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.
Τελική νικήτρια η ομάδα του Καλπακίου με 4-3, ενώ η Περίβλεπτος διαμαρτύρεται εντόνως για τη διαιτησία του κ. Γούκου (δεν της δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Ρίζου).
Το σκορ άνοιξε στο 23' ο Κατσαβρίας με πέναλτι που κέρδισε ο Νταλάκας. Ο Μωυσιάδης με κεφαλιά διπλασίασε στο 37', ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Πασχάλης με απευθείας χτύπημα φάουλ μείωσε για λογαριασμό της Περιβλέπτου σε 2-1.
Στο 61' το Καλπάκι κέρδισε εκ νέου πέναλτι σε ανατροπή του Κατσαβριά από αμυντικό της Περιβλέπτου.
Στο 79' η κεφαλιά του Μπαρέκου βρήκε δίχτυα (3-2), ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κατσαβριάς, που πέτυχε και χατ τρικ, έγραψε το 4-2.
Στο 86' ο Τσόλης με κεφαλιά μείωσε σε 4-3.